Raport Społecznej
Odpowiedzialności Biznesu 2013/2014
PL EN
Wersja dla niedowidzących

Ekonomia

Nadrzędnym celem DB Schenker Logistics jest sprawna organizacja dostaw towarów na polskim i światowych rynkach. W ten sposób „Dostarczamy przyszłość” czyli wspieramy konkurencyjność naszych klientów, rozwijając siebie i współpracujących dostawców. Stawiamy na skuteczność, współodpowiedzialność i bezpieczeństwo w całym łańcuchu dostaw.

Relacje z klientami

Chcemy dostarczać usługi wysokiej jakości, dostosowane do oczekiwań klientów. Komunikujemy się z naszymi klientami wszelkimi możliwymi kanałami, np. poprzez kontakt bezpośredni poprzez naszych kurierów i przedstawicieli handlowych, kadrę menedżerską, codzienne wsparcie operacyjne Działów Obsługi Klienta, sprawną obsługę faktur, reklamacji.

Satysfakcja klientów

ZWIŃROZWIŃ
Satysfakcja klienta jest kluczowym celem naszej działalności
Regularnie badamy opinię naszych klientów nt. jakości usług przy pomocy niezależnych firm badawczych. Dodatkowo badamy zadowolenie odbiorców przesyłek, z usług świadczonych przez naszych kurierów.

Satysfakcja klientów DB Schenker Logistics jest mierzona w oparciu o podejście NPS (net promoter score). Badanie polega na uzyskaniu odpowiedzi na jedno pytanie dotyczące skłonności polecania naszych usług znajomemu lub przyjacielowi. W zależności od udzielonej odpowiedzi na skali 10-cio punktowej, respondenci dzieleni są na 3 grupy klientów: promotorów, klientów pasywnych i krytyków. Odejmując odsetek krytyków od promotorów otrzymujemy rezultat netto, czyli net promoter score. Badanie przeprowadzane jest metodą wywiadów telefonicznych.

Tabela 4. Wyniki Badania Satysfakcji Klientów w latach 2013-2014
Rok Ilość badanych NPS
2013 272 28%
2014 226 34%

Kurierzy DB Schenker Logistics

ZWIŃROZWIŃ
9,5
w roku 2013 i 2014 kurierzy DB Schenker Logistics zostali ocenieni przez odbiorców naszych klientów w dziesięciostopniowej skali.

Nasi kurierzy cieszą się opinią:

Uprzejmych
Punktualnych
Pomocnych

Zespół ds. Projektów Wdrożeniowych i Doradczych oraz zespoły interdyscyplinarne

ZWIŃROZWIŃ

W strukturach DB Schenker Logistics działa Zespół ds. Projektów Wdrożeniowych i Doradczych, który poza wsparciem przy wdrożeniu klienta do współpracy, oferuje działania usprawniające i doradcze w łańcuchu dostaw klienta.

Ponadto powołujemy zespoły interdyscyplinarne, złożone z najwyższej klasy specjalistów, które:

  • tworzą z klientami dedykowane rozwiązania logistyczne,
  • eliminują marnotrawstwa w procesach wykorzystując narzędzia Lean Management,
  • posiadają wiedzę nt. optymalizacji łańcucha dostaw,
  • działają w oparciu o certyfikowaną metodologię zarządzania projektami.